100. Yılımızı Kutlayan Naci Görür “Elinizde Oy Gücü Var” Diyerek Deprem Uyarısında Bulundu

Bilim Akademisi üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Cumhuriyetin 100. yılına özel bir paylaşım yaptı. ‘En büyük bayramımız kutlu olsun’ diyen Görür, vatandaşlara ise ‘elinizde oy gücü var’ diyerek seslendi.

Prof. Dr. Naci Görür, özellikle Kahramanmaraş depremlerinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Görür, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizi derinden etkileyen deprem hakkında önceden uyarıda bulunduğunu belirtmişti. Depremin ardından ise olası Marmara depremine dair uyarılarda bulunmaya devam etti.

Naci Görür, son açıklamalarında “Marmara Bölgesi’nde deprem olacak mı olmayacak mı bunu bırakalım” ifadelerini kullanmıştı.

‘Bilimsel gerçek, bu depremin olacağı yönünde.” açıklaması yapan Görür, depremin büyüklüğünün ise 7 veya üzerinde olacağını belirtmişti. Depremin şiddetinin ise 9 olabileceğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Naci Görür son olarak cumhuriyetimizin 100. yılını “en büyük bayramımız kutlu olsun” diyerek kutladı.

Naci Görür, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Arkadaşlar, en büyük bayramımız kutlu olsun. Ulu önderimize ve tüm ulusumuza selam olsun. Cumhuriyetten çok şey bekliyoruz ama en önemlisi DEPREM DİRENÇLİ TÜRKİYE. Gelin Cumhuriyetimizin 100. yılında artık İNSANLARIMIZ ÖLMESİN’i başaralım. Deprem dirençli kentler oluşturmayı başaralım. DEPREM DİRENÇLİ KENTLERİ NASIL KURACAĞIMIZI biliyoruz.

“Deprem ile ilgili plan ve programı olmayan, bu konuda ciddi olmayan hiç bir partiye oy vermeyin.”

Naci Görür, vatandaşların elinde oy gücü olduğunun altını çizerek şu ifadeleri ekledi;

Yeter ki DEVLETİMİZ istesin VE SİZ TALEP EDEREK GÖZETİM VE DENETİM GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRİN. Bunları yapmak zor değil. ELİNİZDE OY GÜCÜ VAR. Deprem ile ilgili plan ve programı olmayan, bu konuda ciddi olmayan hiç bir partiye oy vermeyin. Sevgiyle.

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x