Kılıçdaroğlu’ndan yeni açıklama: Siyaseti bırakmadım

CHP’de Hatay Belediye Başkan Adayı Savaş’ın adaylığının geri çekilmesi gündeme geldi. Cuma günü yapılması beklenen parti meclis toplantısında Lütfü Savaş’ın adaylığıyla ilgili karar verilecek.

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun verdiği bir demeçteki “siyaseti bırakmadım” açıklaması da dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, “Her gün vatandaşlarla görüşüyorum. Belli konularda daha derinlikli düşünmeye zamanım var. 15-20 günde bir felsefeci ve sosyologların aralarında bulunduğu akademisyen grubuyla Türkiye ve dünya sorunlarını konuşuyorum” dedi.

CHP’deki bu gelişmelere ilişkin tüm detayları CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür paylaştı. Görür, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu verdiği demeçte “siyaseti bırakmadım” ifadesini kullandı. Aslında Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasete dönmek istediği konuşuluyordu. CHP’deki idari amirliği seçiminde bu konu daha çok gündeme yansıdı. Bu seçimde Kılıçdaroğlu’nu destekleyen vekiller ağırlıklı geldi ve o seçimi kazandılar. Yerel seçimler sonrası sonuç CHP için iyi olmazsa olağanüstü kurultayın toplanabileceği de konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nu destekleyen vekil ve partililer tarafından bu iddia gündeme getiriliyor.

AKADEMİSYENLERLE TÜRKİYE VE DÜNYA SORUNLARINI KONUŞUYORUM

Kılıçdaroğlu’ndan da dikkat çeken bir çıkış geldi. Verdiği demeçte CHP Genel Başkanlığı’nı bırakmadınız mı, dönmek gibi bir niyetiniz var mı? sorusuna gülümseyerek “Siyaseti bırakmadım. Her gün vatandaşlarla görüşüyorum. Belli konularda daha derinlikli düşünmeye zamanım var. 15-20 günde bir felsefeci ve sosyologların aralarında bulunduğu akademisyen grubuyla Türkiye ve dünya sorunlarını konuşuyorum” ifadesini kullandı.

LÜTFÜ SAVAŞ ADAYLIKTAN ÇEKİLECEK Mİ?

Bu çıkışa CHP Genel Merkezi’nden ne cevap geleceği merak konusu. Cuma günü de ilk olarak MYK toplanacak ve Hatay Adayı Lütfü Savaş’ın geri çekilmesi gündemde olacak. Özgür Özel’e de tepki gelmişti. Ancak henüz karar verilmedi. Kararı parti meclisi verecek. Gözler Lütfü Savaş çekilirse kimin aday olacağı konusunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x