Meral Akşener CHP İlerde Yeniden Bir Teklifle Gelirse Ne Yapacaklarını Açıkladı!

İyi Parti Başkanlık Divanı ve GİK toplantısında Meral Akşener’in açıklamaları gündem oldu. Akşener, İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz’ın “Peki bir ay sonra CHP yeniden bir teklifle gelirse ne yapacağız?” sorusuna ne yanıt verdi, işte detaylar…

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, bugünkü köşe yazısında, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yerel seçimlerde bölgesel iş birliği teklifini değerlendiren İyi Parti’nin Genel İdare Kurulu toplantısının ayrıntılarını paylaştı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Erkin’e göre, İYİ Parti lideri Meral Akşener toplantıda sessiz kalmayı tercih etti ve “Karışmıyorum. Benim üzerimden örnek vermeyin, yanlış anlamalar oluyor. Bu kararı siz vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Erkin ayrıca, bazı üyelerin “Çekinenler var. Gerçek düşüncelerini ifade edemeyenler var” talebi üzerine oylamanın gizli gerçekleştirildiğini belirtti.

Toplantının sonucunda ise 35 Genel İdare Kurulu üyesi CHP’nin teklifine “hayır” yanıtı verdi ve teklif reddedildi.

Ayrıca, Erkin, İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz’ın “Eğer bir ay sonra CHP yeniden bir teklif sunarsa ne yapacağız?” sorusuna Akşener’in “Hayır, bu kesinlikle son kararımız” yanıtını verdiğini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x