Ömer Çelik: Bugün 6 büyükşehirle istişareler tamamlanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

DHA’nın haberine göre, AK Parti’nin 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarına devam etiğini aktaran Ömer Çelik, “Konya, Kahramanmaraş, Antalya ve Eskişehir ile istişareler yapıldı. Bugün de Aydın, Hatay, Diyarbakır, Mersin, Muğla ve Van’la istişareler tamamlanmış olacak. Böylece bütün çalışma arkadaşlarımızın, teşkilatlarımızın derinlemesine görüşlerini almak, Cumhuriyetimizin, demokrasimizin en büyük güçlerinden olan seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstişarelerin tamamlanmasından sonra aday belirleme safhası daha sonraki toplantılarda ele alınacak” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANIMIZA ‘HAİN’ DİYENLERİN KİMLER OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in grup toplantısında yaptığı konuşmaya da tepki gösteren Ömer Çelik, şunları söyledi:

“Grup toplantısında yaptığı konuşmada, ‘Yeni genel başkanla birlikte CHP nasıl bir istikamet çizecek?’ diye bugüne kadar yapılan tartışmaları netleştirmiş oldu. Yalan siyasetine ve yıkım siyasetine, hiçbir ilke ve prensip gözetmeden devam edeceği netleşmiş oldu. Orada, Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük haddini aşan bir şekilde ‘hain’ diye bir ifade kullandı. Cumhurbaşkanımıza ‘hain’ diyenlerin kimler olduğunu biliyoruz. Netanyahu böyle konuşur. PKK ve diğer terör örgütleri Cumhurbaşkanımıza bunları söyler. Sayın Özgür Özel’in söylediği cümleler, bu kesimlerim söylediği cümlelerle aynı düzleme geliyor. Bugün yaptığı konuşmada, baştan aşağı nefret siyaseti nasıl yapılır, koordinatları nedir, bunu bütün Türkiye’ye gösterecek bir şekilde, şimdiye kadar sakladıklarını aşağı dökerek bir konuşma gerçekleştirdi.”

‘ORTAK BİLDİRİ TEKLİFİ İLK ÖNCE MUHALEFETTEN BİR PARTİDEN GELDİ’

Özgür Özel’in “Bedava siyaset dönemi bitti” diyerek “doğru yapılan işlere de destek vermekten uzak duracağını” ifade etmek istediğini savunan Çelik, “Teröre karşı ortak bildiriye imza atmadıklarında bu cümleyi kullandılar. Halbuki teröre karşı ilk ortak bildiri teklifi ilk önce muhalefetten bir partiden geldi. Bu bize sorulduğunda da grup başkanvekilimiz ‘Biz buna tabii ki destek veririz. Adrese değil ilkeye bakarız’ diyerek, buna destek verdik. Bir yandan terörü kınıyormuş gibi yaparak, bir yandan da belli siyasi pazarlıkların önünü açacak şekilde bu bildiriye imza atmadılar. Hiçbir gerekçe, TBMM’de teröre karşı hazırlanan bir ortak bildiriye imza atmamayı mazur gösteremez” dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZA KARŞI KULLANDIĞINIZ DİLE HER YERDE CEVABINI VERECEĞİZ’

“Bu bildiriye imza atmak için şart öne sürülmez” diyen Ömer Çelik, “Mehmetçik’in yanında, terörün karşısında duracaksın. Bunun ne şartı olacak? Herhangi bir şart olmaz. Türk Silahlı Kuvvetleri bugün bu mücadeleyi verirken bu ortak iradeyi göstermeyeceksin, ondan sonra tepkiler gelince hemen arkasından bu tepkileri yatıştırmak için uğraşacaksın. Yaptığınız yanlıştır, milletten özür dilenmesi gereken bir husustur. Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığımız dil, Avrupa faşistlerinin, İsrail’deki yöneticilerin, nefret siyasetinin dilidir. Buna da her yerde gerekli cevabı vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x