Pırellı sürdürülebilirlik, kalite, inovasyon, performans ve hizmet düzeyi alanlarında en iyi 5 tedarikçisini ödüllendirdi

PIRELLI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, KALİTE, İNOVASYON, PERFORMANS VE HİZMET DÜZEYİ ALANLARINDA EN İYİ 5 TEDARİKÇİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

 

Dünya çapında 15.000 tedarikçi arasından yıl boyunca Pirelli’nin hedeflerini gerçekleştirmesine katkılarıyla en fazla öne çıkan tedarikçiler ödüllendirildi. 

 

Milano, Aralık 2023 – Pirelli her yıl en iyi tedarikçilerini ödüllendiriyor. Bu sene de sürdürülebilirlik, sürekli inovasyon, ham madde kalitesi, kusursuz hizmet ve rekabetçilik Pirelli Tedarikçi Gününde ön planda yer alan temel kriterler oldu. 

 

2023 ödül töreni 6 Aralık günü şirketin Milano’daki genel merkezinde Başkan Yardımcısı Marco Tronchetti Provera ve CEO Andrea Casaluci’nin katılımıyla gerçekleşti. Törene 18 ülkeden seçili büyük, orta ve küçük ölçekli şirketler de katıldı. Yetmişten fazlası “stratejik tedarikçi” olarak değerlendirilen bu şirketler Grubun yıllık global satın almasının yaklaşık %40’ını temsil ediyor. Yıl boyunca katkılarıyla öne çıkan beş şirkete ödüllerini Pirelli Global Satın Alma Direktörü Andrea Maganzani takdim etti. 

 

Marco Tronchetti Provera ödüller hakkında şu yorumda bulundu: “Şirketimiz her zaman kendisine, bizimle birlikte çalışanların desteği olmadan mümkün olmayacak iddialı hedefler belirler. Şirket değerlerimizi ve hedeflerimizi tedarik zincirimizin tümüyle paylaşmak da özellikle Yüksek Değer Segmenti ve sürdürülebilirlik endekslerinde dünya liderliğimizi destekleyen temel stratejik unsurlar olan sürdürülebilirlik ve inovasyon sürekli gelişmemizi sağlıyor.” 

 

2023 Tedarikçi Günü ayrıca biyolojik bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemelerin yanı sıra yenilikçi nano polimerlerin gittikçe daha çok vurgulandığı yeni ürünlerin geliştirilmesine sürekli öncülük eden tedarikçileri, üniversiteleri ve inovasyon merkezlerini kapsayan Pirelli’nin Açık İnovasyon yaklaşımını vurgulamak için de bir fırsat sundu.

 

Pirelli’nin belirlediği hedeflere ulaşmasına yardımcı olan tedarik zinciri genelindeki mükemmellik ve bağlılık özellikle vurgulandı. Örneğin sürdürülebilirlik yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş kaynaklara yönelik inovasyon ve araştırmalar sayesinde şirketin 2025 karbon nötr ve fosil bazlı malzemelerin azaltılması hedefinde ön planda yer aldı. Tedarik zincirinin iş birliği %55’ten fazla doğal ve geri dönüştürülmüş malzeme içerdiği Bureau Veritas tarafından da doğrulanan P Zero E lastiğin bu yıl pazara sunulmasında etkili oldu. Pirelli dünyanın ilk FSC (Orman Yönetim Konseyi) sertifikalı lastiğini 2021 yılında lanse etmişti. Lastiğin belgelenmesi, orman kökenli ham maddelerin tedarik zinciri boyunca tamamıyla izlenebildiğini teyit ediyor. Bu sertifika doğal içeriklerin elde edildiği plantasyonların biyolojik çeşitliliği koruyacak ve yerel halkın ve çalışanların yaşamlarına fayda sağlayarak ekonomik sürdürülebilirliklerini destekleyecek şekilde yönetildiğini garanti ediyor.

 

Bir süre önce Class 40 “Alla Grande Pirelli” yatıyla Fransa ile Martinik arasındaki 5.000 milden uzun ‘kahve rotasını’ kapsayan Atlantik yarışını tamamlayarak Transat Jacques Vabre kupasını kazanan ünlü yelkenci Ambrogio Beccaria da törene katıldı. Takımın dümencisi Beccaria’nın inovasyon tutkusu ve inşa eden tersanenin aralıksız çabalarıyla hayat bulan  bu yelkenli tekne, takım çalışmasının değerini kanıtlıyor. 

 

2023 Pirelli Tedarikçi Ödüllerini kazanan şirketler:

 

Sürdürülebilirlik 

HIMILE Mechanical Science and Technology (Shandong) Co. LTD. – Pişirme kalıpları üreticisi

 

Kalite 

Quechen Silicon Chemical Co., Ltd. – silika tedarikçisi

 

İnovasyon 

VI-grade GmbH – sanal simülatör tedarikçisi

 

Performans 

ABRASIVI & ADESIVI – yapışkan bant üreticisi

 

Mükemmeliyet Ödülü 

Indorama Ventures Mobility Cremona S.p.A. – Tekstil üreticisi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x