Sağlıklı Olduğu Düşünülse de Vücudumuzda Yararı Olmadığı Gözlemlenen Yanılgılar

Bugün, insanların sağlıksız olduğunu düşünerek yaptığı ve yediği ama aslında oldukça gereksiz olan 17 şeye bakacağız. Siz tabii ki bahsedilen besinleri tüketirken ya da egzersizleri yaparken uzmana danışmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: https://www.reddit.com/r/AskReddit/co…

1. “Son zamanlarda, marketlerde gördüğümüz ayak detoks bantları. Renk değiştirmelerinin sebebi hava ile gösterdikleri reaksiyon ve sağlıkla bir alakası yok.”

2. “Kilo vermek için kullanılan şekersiz küçük haplar ya da herhangi bir türü.”

3. “Herhangi bir detoks çayı ya da içeceği. Hiç bir faydaları yok!”

4. “Granolalar ve Granola barlar. Dağcıların yeme sebebi hafif ve kalori yüklü olmaları. Normal birisi için özellikle bir sağlık faydası yok.”

5. “Doğru dozda kullanıldığında vitamin hapları sağlıklı olsa da, gerektiğinden fazlası oldukça zararlı olabiliyor.”

6. “İlaç adı altında satılan ve hastalara tavsiye edilen uçucu yağların çoğunun hiçbir faydası yok.”

7. “Kayropraktik”

8. “Sabah 5’de uyanmak. Sırf erken uyanıyorsun diye diğerlerinden daha sağlıklı olmuyorsun. Ne zaman kalkmak istiyorsan o zaman kalk.”

9. “Sabahları limonlu su içmek oldukça yenileyici bir his olsa da, tek yaptığı dişinize zarar vermek.”

10. Son olarak, “Enerji taşları ve doğal taşlar. Gerçekten bir taşın sağlığınıza etkisi olabileceğini düşünmüyorsunuz, değil mi?”

11. “Son zamanlarda sağlıklı olarak sunulmaya çalışılan sebze cipsleri düşündüğünüz kadar sağlıklı değil. Sadece normal cipsler için bir alternatif sunuyorlar.”

12. “Normal yoğurt sağlıklı olsa da, meyveli yoğurtlar genellikle şeker dolu oluyor ve sağlık konusunun çok da bir anlamı kalmıyor.”

13. “Benzer bir şekilde protein barlar da düşündüğünüzden çok daha zararlı.”

14. “Balın sağlıklı olduğu bilinse de, lütfen içeriğinin şeker dolu olduğunu unutmayın ve küçük porsiyonlarda tüketmeye özen gösterin. Bir şey sadece doğal diye her zaman sağlıklı olmuyor.”

15. “Sebze yağları hiç sağlıklı değil! Mümkün olduğunca zeytin yağı kullanmaya özen gösterin.”

16. “Normalde oldukça yağlı olan ürünlerin “az yağlı” versiyonlarını görmeye alıştık. Her ne kadar kulağa sağlıklı gibi gelse de, bu ürünlerin genellikle yağ yerine şeker ile doldurulduğunu unutmayalım.”

17. Son olarak, “Vegan işareti olan yiyecekler direkt sağlıklı olarak düşünülse de, hepsi için doğru olmuyor. Örneğin hepimizin sevdiği ama oldukça zararlı olan Oreolar da vegan!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x