Şehit Ailesi Özgür Özel’e Sahip Çıktı: Özgür Bey Bizim Ailenin Çocuğudur

Türkiye acı dolu zamanlardan geçiyor. 12 askerini şehit veren Türk milleti kendi askerlerinin yasını tutuyor.

Pençe – Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan 12 askerden biri olan Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak’ın Cenazesinde, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yönelik “Özgür dışarı” sloganlarıyla yapılan provokasyona ilişkin şehit ailesi de konuştu.

“ÖZGÜR BEY BİZİM AİLEMİZİN ÇOCUĞUDUR”

10Haber’den Caner Polat’ın haberine göre, Budak’ın amcası Kenan Budak, “Protestoların ailemiz ile ilgili olamaz. ‘Şehidin babası tepki gösterdi’ diye yazanlar olmuş. Bunların hepsi yalan. Özgür Bey bizim ailenin de çocuğudur, Manisa’nın da çocuğudur. Onunla da gurur duyarız” dedi.

“KİM YAPTIYSA LANETLİYORUZ”

Devam eden Budak, “Zaten örf ve adetlerimizde böyle şeyler yok. Sadece şehit cenazesinde değil, normal bir cenazede bile kavga, gürültü olmaz, yakışmıyor. Bu yapanları kınıyoruz. Bu ülkemize, insanlığımıza, şehide karşı saygısızlıktır. Bunlar hazırlanmış bir tezgah. Kimlerin yaptığını bilen biliyor. Biz böyle bir şey beklemiyorduk. Akhisar’da Sayın Vali, Özgür Bey hep birlikte oturuyorduk, çok güzel şeyler söyledi herkes. AK Partili, CHP’li ya da MHP’li buraya geldiğinde biz çiçek uzatırız, yemek yediririz. Yapılanlar yanlıştı. Kim yaptıysa lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x