Ümit Özdağ’dan, Kent uzlaşısını krize sokan Burcu Köksal’a teklif! Jet hızında yanıt

Türkiye’de 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kaos bitmek bilmiyor. CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal’ın, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” diyerek CHP-DEM arasında krize neden olmasının ardından Zafer Partisi Ümit Özdağ, Köksal’a ilginç bir teklifte bulundu.

ÖZDAĞ’DAN, KÖKSAL’A DAVET: KAPIMIZ AÇIK

Özdağ, “Sayın Burcu Köksal’ı CHP’den adeta kovmuş. İmamoğlu’nun, büyükşehir belediye başkanı olarak CHP Grup Başkanvekili olan bir hanımefendiyi partiden kovma yetkisinin olmadığını düşünüyorum. Bu CHP’de olan DEM’ci iklimi gösteriyor. Ben Burcu Hanım’a Zafer Partisinin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade ediyorum. Çünkü Zafer Partisinin kapıları DEM’e kapalı ama İmamoğlu’na kapılarımız hiçbir zaman açılmayacak çünkü İmamoğlu, tarafını uzun süre önce belli etti.” dedi.

‘ZAFER PARTİSİ’NE GEÇMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM’

CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal’dan ise Ümit Özdağ’a jet hızında yanıt geldi. Sözcü’den İpek Özbey’e konuşan Köksal, “Benim Zafer Partisi Afyon İl Örgütü’nden bir randevu talebim olmadı. Ben CHP’liyim, Zafer Partisi’ne geçmeyi düşünmüyorum.” diyerek Özdağ’ın çağrısına ret cevabı verdi.

NE OLMUŞTU?

CHP’nin Afyonkarahisar adayı Köksal, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” sözleri CHP-DEM ittifakında krize neden olmuş ve DEM Parti ile CHP yönetiminden peş peşe açıklamalar gelmişti.

DEM Partili Sırrı Sakık, Köksal’ı hedef alarak tepki göstermiş ve CHP’yle yapılan ittifakın yanlış olduğunu savunmuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x